• Facebook
 • Twitter
 • Instagram

ADVİYE (2015)

Tiyatro Öteki Hayatlar'ın 9 Kasım 2005'de sahnelere merhaba dediği oyunu "Adviye", 10 yıl sonra yeniden seyirci karşısında. H. Can Utku'nun yazıp yönettiği oyunda, İdil Engindeniz Şahan ve Şehrinaz Kartal Koşbay ilk günkü heyecanla yeniden rol alıyorlar.

Otuzlu yaşlarının ortalarında iki kadın... Biri iyi bir anne, diğeri başarılı bir avukat. İkisinin de adı Adviye. Üstelik bundan çok daha fazla ortak noktaları var. Günün birinde ve hiç beklenmedik biçimde karşılaşmaları onları kendi geçmişlerine doğru birer yolculuğa çıkarıyor ve hayatlarının daha önce farkında olmadıkları birer yüzünü keşfediyorlar. Yoksa hepimizin hayatlarının birden çok versiyonu mu var?

İnsanın yaptığı seçimler ve buna bağlı olarak hayatının aldığı farklı yönler bugüne kadar pek çok kitabın ya da filmin konusu olageldi. İlk bakışta "Adviye" de bunlardan biri olarak görülebilir. Ancak daha derin bir okumayla bakıldığında farklı seçimlerin aynılığı, bir türlü memnun olamadığımız hayatlarımızın aslında nasıl da tam istediğimiz hayatlar olduğu gibi başka fikirlere kapılmak da mümkün. Ama belli mi olur, belki siz bambaşka düşüncelerle çıkarsınız oyundan? Ne de olsa sahnedeki sadece bir oyundur ve ancak sizin anlamlandırdığınız kadar anlamlıdır her şey...

 • 1 perde

  Yazan-Yöneten : H. Can UTKU


  Oynayanlar :
  İdil ENGİNDENİZ ŞAHAN
  Şehrinaz KARTAL KOŞBAY

  Dış Ses :
  Tonguç DİKME
  Artun ÖZSEMERCİYAN

  Işık Tasarım :
  Zeynep SEDA AKSOY
  Artun ÖZSEMERCİYAN

  Reji Asistanları :
  Göksu IŞIK
  Cansu TAN

  Teknik Ekip :
  Gülce DOĞAN
  Samet ACAR
  Yağız GÜRCAN

  Afiş-Broşür Tasarım :
  Artun ÖZSEMERCİYAN

  İlk Oyun : 21 Mart 2015

Yorumlar